Gösterilen sonuç sayısı: 3

Görünüm 24 48 72

1400’den fazla uluslar arası patente sahip olan AKG markası, 60 yılı aşkın bir süredir müzik alanında kariyer sahibi olan profesyonellerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ürettiği kulaklık ve mikrofonlarıyla onlar için güçlü ve kusursuz bir ses dağıtımı sağlamaktadır. Sözü edilen kulaklık ve mikrofonlar ses ekipmanlarının üretim tarihinde görülmüş doğala en yakın ses veren sistemlerdir.

1947 yılında fizikçi Dr. Rudolf Görike ve mühendis Ernst Pless tarafından temelleri atılan Akustische und Kino-Geräte Gesellschaft mbH  markası 1965 yılında AKG olarak kısaltılmıştır. Bu tarihten itibaren AKG, ses kayıt uzmanları, ses cihazı meraklıları ve müzik aşkı olan herkes için en yüksek ses hassasiyetine sahip kulaklıkları üreterek on yıllar boyunca kendini değiştirmeye devam etmiştir.

Markanın bu yenilikçi yapısı her daim piyasanın en iyileri arasında yer almasına olanak sağlamıştır.

AKG ses ekipmanlarının tarihçesine bakıldığında bu cihazların Frank Sinatra ve Rolling Stones’dan Missy Elliott ve Kanye West’e kadar tüm ünlüler tarafından tercih edildiği görülmektedir. Günümüzde ise AKG stüdyolarında ürünlerin tüm ses özellikleri ve performansları denenerek üretimi gerçekleştirildikten sonra tüm insanların ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen ürünlerin piyasaya dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Bu nedenle de AKG hem müzik uzmanlarına hem de halktan herkese hizmet veren ürünler üretmeyi başarmaktadır. Eğer müzikle ciddi olarak ilgileniyor ve mükemmel özelliklere sahip bir baş üstü ya da kulak içi kulaklık arıyorsanız, AKG markasından başka marka düşünmemelisiniz.