Allen & Heath, Londra’nın dünyayı sallayan en büyük müzik olaylarına sahne olduğu 1969 yılında profesyonel hayatına başlayan büyük İngiliz mixer firmalarının öncüsüdür. O dönemlerde Allen & Heath çağımızın en ünlü müzik grupları olan Genesis, Pink Floyd ve The Who gibi markalar için mixer üretmiştir.

21. yüzyılın son on yılında marka hızlı bir ilerleme kaydetmiş ve son dönemlerde Adele, Pete Tong, Frank Ocean ve Rita Ora’nın da içinde bulunduğu birçok müzik otoritesi Allen & Heath ile turnelerini geçekleştirmektedir.

Bugün Allen & Heath, neredeyse dünya genelinde her ülkede müzik grupları, müzik aleti kiralama şirketleri, organizasyon şirketleri, ibadethaneler, DJ’ler, klüpler, radyo yayıncıları ve stüdyoları tarafından kullanılan ve sevilen bir markadır.

Markanın genel merkezi İngiltere’nin Cornwall şehrinde olmakla birlikte üretim İngiliz fabrikaları ve Çin’deki üretim tesislerinde kordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Markanın dünya standartlarındaki R&D takımı bizlere dünyada lider bir mixer teknolojisi sunmakta ve müşterilerine olabildiğince profesyonel bir mixing ve remix deneyimi kazandırmaktadır. Allen & Heath üretim ekibinin birçok üyesi yılların deneyimine sahip dünya çapında ses mühendislerinden oluşmaktadır.

Bu sayede de marka ses profesyonellerine dahi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kaliteli ürün sağlayabilmektedir. Marka sadece mixer teknolojisinde değil aynı zamanda dijital ses sistemlerinde de profesyonelleşmeyi başarmıştır.

Tüm dünyada Allen & Heath denildiğinde akıllara kalite standartlarında yüksek ses kalitesinde ses ürünlerini piyasaya sunan güçlü bir marka gelmektedir. Özellikle de marka yıllardır mixing teknolojisinde belirleyici rol oynamış ve son on yılda da dünyada bu teknolojide lider konumuna gelmiştir.