Gösterilen sonuç sayısı: 7

Görünüm 24 48 72

 

Auckland’da yer alan Serato Ses Araştırma, ses sinyal süreçlerinde, üretiminde ve profesyonel performans araçlarında uzman Yeni Zelandalı bir yazılım firmasıdır.

Serato, 1998 yılında zaman uzatıcı ve yükseklik değiştirici Pro Tools eklentisini geliştiren Stephen West ve AJ Bertenshaw tarafından kurulmuştur. Ardından firmanın kurucuları, 2004 yılında Serato Stractch Live (SSL)’i geliştirip piyasaya sürerek plak benzeri yazılım marketi geliştirmek üzerine odaklanmıştır. Yazılım, Serato NoiseMap olarak adlandırılan özel zaman kodlu ses üretmektedir. NoiseMap bir kontrol plağı ya da CD’si içine sıkıştırılmakta ve sinyal, kullanıcının bilgisayarında dijital müzik değiştirmek için kullanılan bir dış ses kartı ile tutulmaktadır.

Diğer yandan Serato, 2008’de Stratch Live benzeri bir uygulama olan ITCH’yi piyasaya sunmasıyla DJ Kontrolör pazarına giriş yapmıştır. Ancak, DJ Kontrolörlerinde DVS donanımların yerine yazılım alanında ilerleme yolunu seçmiştir.

2014’den itibaren Serato’nun ürünleri Amerikan DJ marketlerde belirgin bir şekilde yerini almış ve firma birçok üründe dünya markası olma ve DJ’likte de dünya standartlarını yakalama aşamasına başarılı bir şekilde gelmiştir. Öyle ki, Serato DJ ekipmanlarını DJ Premier, DJ Z-Trip, Cashmere, Mix Master Mike, DJ Jazzy Jeff, Damian Siurek, DJK gibi dünyada en ünlü DJ’ler tercih etmektedir. Ayrıca firmanın ürettiği Scratch Live’s DVS teknolojisi ve ITCH isimli DJ kontrolör desteği Numark, Pioneer, Vestax, Rane, Reloop, Denon ve Novation gibi uluslar arası donanım üreticilerinin de bir numaralı tercihi olmuştur.