1946 yılında kolayca değiştirilebilir pikap iğnelerinin mucidi Walter Stanton tarafından kurulan Stanton Magnetics, manyetik kartuş üretim ve taşını ilk gerçekleştiren Amerikan firmalarındandır. Stanton’un ürettiği bu iğneler, kafadaki iğnelerin zarar görmesi durumunda kolayca çıkarılarak ve değiştirilerek kullanıcıları tüm kafayı değiştirmekten kurtarmıştır. Bu buluş pikapların evde kullanıma uygun olmasını sağladığı gibi pikap kartuş tasarımına da yeni bir soluk getirmiştir.

Stanton Magnetics klüpler, mobile DJ’ler ve turntable kullanıcıları için profesyonel ses ürünleri tasarımı ve üretiminde endüstride lider konumdadır. Firmanın ürün yelpazesi ise turntable’lar, yüksek performanslı kartuşlar, CD oynatıcılar, DJ mix cihazları, aksesuarlar ve yenilikçi SC sistem kontrolör ürünlerinden oluşmaktadır. Stanton takındığı yenilikçi tavır ile 50 yıldan daha uzun bir süredir DJ’lerin güvendiği bir marka olmayı başarmıştır.

Stanton kaliteli DJ ekipmanlarını tek olarak piyasaya sunduğu gibi komple herşey dahil paketler halinde de sunmaktadır. Hangi ürün olursa olsun Stanton teknolojisi üstün bir ses teknolojisini tüm dünyada yaygınlaştırmaktadır. Dj ekipmanları dışında müzikseverlerin ve müzik meraklılarının kullanımına sunulabilecek olan diğer önemli bir cihaz kulaklıklarıdır. Stanton kulaklıklar içinde de yüksek ses kalitesi ve ses transferi sunan ürünler bulunmaktadır. Kısacası dünyada ünlü DJ’lerin ilk tercihi Stanton ürünleridir denilebilir. Özellikle markanın complete Dj sistemleri müzik profesyonelleri tarafından büyük beğeni toplamaktadır ve djlerin tüm ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir.