Japon Vestax Şirketi profesyonel hayatına 1977 yılında elektronik gitar üretici ve tasarımcısı olarak başlamıştır. Vestax 1980’li yıllarda ise Fostex, Yamaha, Tascam’ın taşınabilir stüdyolarında kullanılan çok kanallı kaset serisini piyasaya sunmuştur. Yüksek kalitede müzik yapmanın önemli olduğu günümüzde Vestax sinyal işlemcileri, DJ mixer’ler, profesyonel turntablelar ve CD çalarlar gibi yenilikçi ses geliştiren markalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Vestax gece klupleri ve DJ’lerin ihtiyaçlarını gidermek için konsantre olmuş bir marka olduğu için, Vestax marka mixerlar Carl Cox, DJ Qbert ve Cut Chemist gibi dünyaca ünlü DJ’lerin favorileri arasında yer almaya başlamıştır. PMC-05pro’nun çeşitli modelleri gibi mixerler, Hip Hop DJ topluluğunun başlıca donanımı haline gelmiş ve Vestax Carl Cox, DJ Qbert gibi isimlere özel modeller üretmeye de başlamıştır.1990’ların sonlarına doğru Vestax profesyonel DJ turntable’larını piyasaya sürerek farklı bir ürün grubuna daha sahip olmuştur. Markanın PDX modelleri bu konuda lider marka Technics’den daha yüksek özelliklere sahip olmakla birlikte, fiyat anlamında da Technics SL1210/SL1200 ile doğrudan rekabet içindedir.

Aynı şekilde Vestax marka DJ ekipmanları dünyaca ünlü Numark, Gemini ve Stanton gibi markalardan daha fazla özelliğe ve daha uygun fiyata sahip olmalarından dolayı bu markalar için güçlü bir rakip olmayı başarmıştır. Son zamanlarda Vestax turntable, mixer ve CD player anlamında çeşitli inovasyonlar yapmış ve en profesyonel DJ’lere dahi hizmet verebilecek ürünler üretmeyi başararak elektronik müzik bilimine güzel bilgiler katmıştır.