Plak

Dünden Bugüne Tarkan ve Yeni Çıkan Tarkan Plakları

Dünden Bugüne Tarkan ve Yeni Çıkan Tarkan Plakları

Türk Popu’nun hiç şüphesiz en önemli sanatçılarından bir tanesi olan Tarkan

90’lı ve 2000’li yılllara damga vurdu. Ülkemizde “Mega Star” lakabıyla tanınan Tarkan, yurt dışında da birçok konsere imza attı.”Yine Sensiz” albümünden çıkan İlk şarkısı olan “Kıl Oldum” şarkısı ile büyük bir sükse yaptı ve herkes tarafından tanındı. 1994 yılında çıkarmış olduğu “Aacayipsin” albümüyle listeleri altüst etti ve Türk Pop Müziği’nin efsaneleri arasına girdi.

Özellikle “Hepsi Senin Mi?”, “Kıl Oldum”, “Unutmamalı”, “Gül Döktüm Yollarına”, “Kış Güneşi” , “Şeytan Azapta” ve “Dön Bebeğim” şarkılarıyla oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Albümleri Almanya ve Rusya’da da yayınlanmaya başladı. Rusya, Hollanda, Meksika, Kolombiya, Fransa ve Lüksemburg gibi ülkelerde en çok satan yabancı albüm olmayı başardı. Yine birçok uluslararası ödüle de sahip oldu. Bunlar arasında Almanya’da verilmiş olan adaylar arasında Jennifer Lopez ve Britney Spears’ın da yer aldığı “Gelecek Vaadeden Sanatçı” ödülüne de sahip oldu.

Türk Pop Müziği’nin efsane albümleri “Yine Sensiz”, “Aacayipsin” ve “Karma” albümlerini senelerce kaset ve cd formatında dinlemiştik. Artık bu albümler plak formatıyla sevenleriyle buluşuyor. Muhteşem ses kalitesiyle Mega Star’ı en iyi şekilde dinlemek için bu plakları mutlaka arşivinizde bulundurmak isteyeceksiniz.

Türk Pop Müziği’nin en çok satan albümleri listesinde yer alan bu albümleri dinlemek, 90’lı yılların havasını tekrar yaşamak isteyenler bu fırsatı kaçırmamalı.

Tarkan’nın Web Sitemizde Bulunan Tüm Plakları İçin Tıklayın

Bir yanıt yazın