Plak

HD Plaklar Geliyor, GZ Media HD Vinyl ile anlaşma imzaladı

HD Plaklar Geliyor, GZ Media HD Vinyl ile anlaşma imzaladı

HD Vinyl, çok önemli ortaklıklar arasında yer alan büyük plak baskı tesislerinden biri olan GZ Media ile anlaşma imzaladı.

HD Vinyl, plak’ta ki kayıtların ses doğruluğunu %30 oranında artırmayı ve aynı zamanda tek bir tarafta çalınabilecek müziğin miktarını 22 dakikadan yarım saate kadar artırmayı hedefleyen bir yeniliktir olarak lanse ediliyor. GZ ve HD Vinyl, geçtiğimiz hafta Detroit’teki konferansta ortaya çıkan makinelerin seçiminde HD’nin lazer kesim baskı makinelerini güçlendirmek üzere GZ için bir araya geliceklerini duyurdu.

Amerika (RSA) ve Vinyl Teknolojilerinin Rekor Ürünleri de, milyonlarca dolarlık finansman alan ve Rebeat Innovation‘ın bir parçası olan çok beklenen bir firma HD Vinyl ile ortak çalışıyor.

HD Vinyl kurucusu Guenter Loibl, “Gelenekselden HD plak baskı makinelerine geçmenin basit ve hızlı olması” dedi. “Bu nedenle, bu tür yenilikçi ortaklarla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Onlar kendi alanlarında liderler ve HD Vinyl stamper’lerini yeni ve mevcut olan herhangi bir pres makinesine sığdırmak için tecrübe ve bilgiye sahip olduklarını biliyoruz.”

İnovasyonun anahtarı, yivleri tam bir topoğrafik yol boyunca kesen ve üretim sürecindeki birkaç adımı kesen ultra hassas lazerler olacak. Bu, 1978’den beri plak üretimindeki en büyük değişikliklerden biri olacaktır. Loibl’a göre, ilk HD Vinyl basılı kayıtların 2019 ilkbaharında ortaya çıkması bekleniyor.

Bu, plak satışların on milyonlarca olduğu ve yükseldiği bir zamanda ortaya çıkması pazarın giderek çok daha büyük bir hal alacağının göstergesi olarak görünüyor.

Heyecan verici bu güzel haberi sizlerle paylaşıyor ve bizler de merakla bekliyoruz ortaya çıkacak olan sonuçları.

En yeni plakların listesi için tıklayın

Bir yanıt yazın