Plak

Mirkelam İlk Albümü Plak Çıktı

Mirkelam İlk Albümü Plak Çıktı

Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden olan Mirkelam, 1995 yılında çıkardığı ilk albümünün çıkışış parçası olan “Her Gece” ile tüm insanların beğenisini kazandı. Bu albümle ünlü olan Mirkelam klibinde koştuğu için de “Koşan adam” lakabını almaya hak kazandı. Günümüzde bile hala Mirkelam derken o klipteki koşuşlarını hatırlarız.

Orijinal çıkışı 31 Mayıs 1995 yılı olan albümün şimdi de plak hali raflarda yerini aldı. Mirkelam plak albümlerini dinleyerek daha temiz bir ses kalitesi alacak ve daha da keyifleneceksiniz. Pop müziğin en başarılı şarkılarının yer aldığı albümde özellikle de “Her Gece, Tavla, Hatıralar, İstanbul’da” gibi şarkıların plak kayıtları dikkat çekiyor.

MİRKELAM KİMDİR?

Mirkelam 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Asıl adı Fergan Mirkelam olan Mirkelam, Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Mirkelam ilk albümünden sonra Cem Özer’in talk Show programına konuk olmasıyla kendisini tüm Türkiye’ye tanıtma imkanı da bulmuştur. Bu sayede kendi adını vermiş olduğu “Mirkelam” albümü ciddi satış rakamlarına ulaşmıştır. Günümüzde de bu güzel albüm plak kaydıyla sizlere keyifli bir müzik dinleme deneyimi yaşatacaktır. Mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Mirkelam’ın diğer çıkarmış olduğu albümleri ise şunlardır:

· Joker (1998)

· Unutulmaz (2001)

· Kalbimde Parmak İzin Var (2004)

· Mutlu Olmak İstiyorum (2006)

· Denizin Arka Yüzü (2013)

Albüm İçeriği

1. Her Gece
2. Tavla
3. Hatıralar
4. Ahu Gözlüm
5. Karşılıksız Çek
6. Dümtek
7. Sevdim Ben De
8. İstemem
9. Sevmek Suç mu?
10. İstanbul’da

Bir yanıt yazın