Plak

Sezen Aksu Plakları

Sezen Aksu Plakları

Hayranlarının “Minik Serçe” olarak adlandırdığı, Türk Pop Müziği’nin kuşkusuz en önemli isimlerinden bir tanesi olan Sezen Aksu, “Tükeneceğiz”, “Seni Kimler Aldı”, “Beni Unutma” ve “İstanbul İstanbul Olalı” gibi parçalarıyla Türk Müziğine adeta damga vurdu. “Gülümse” isimli albümü Türkiye’de en çok satan albümlerden bir tanesi olmuştur.  Toplamda 23 albüme imza atan sanatçı, diğer sanatçılar için de birçok şarkı besteledi. Sanatçılara verdiği destekle de oldukça ön planda olan Sezen Aksu Türk Pop Müziğine yön veren bir isimdir. Sertab Erener, Işın Karaca, Levent Yüksel, Yıldız Tilbe ve Aşkın Nur Yengi, Sezen Aksu’nun müzik piyasasına kazandırdığı isimlerden bazılarıdır.

Müzik kariyerine 1970 yılında katılmış olduğu Altın Ses yarışmasında başlamıştır. Bu yarışmada 6. Olması onun ün kazanmasını sağlamış ve akabinde Sezen Seley ismiyle ilk 45’liği olan Haydi Şansım’ı çıkarmıştır. 1976 yılında da ilk kez sahneye çıkan sanatçı bundan sonra yapacak olduğu stüdyo albümleriyle önüne geçilemez bir yükselişe geçecektir. Sezen Aksu’nun kısa bir sinema tecrübesi de olmuştur. Minik Serçe, Büyük Yalnızlık ve Osmanlı Cumhuriyeti gibi filmlerde de boy göstermiştir.

Sevgilerimle”, “Sen Ağlama”, “Firuze” ve “Git” gibi oldukça önemli albümlere imza atan Sezen Aksu’nun birçok albümü de plak formatında müzik severler ile buluşuyor. Yıllarca kaset ve cd formatında dinlediğimiz Sezen Aksu ve eşsiz sezi, artık plak formatında üst düzey kaliteye sahip bir biçimde karşımızda.

Sezen Aksu Plaklarına Göz Atın Hemen

Bir yanıt yazın