Plak

Sezen Aksu yeni albümü DEMO müzik marketlerde yerini aldı.

Sezen Aksu‘nun bir çok sevilen parçasının ham halleri olarak nitelendirdiği.

Parçaların ilk kayıtlarını hiç duymadığımız, besteleri sevenlerine ulaştırmak için böyle bir karar aldığını açıkladı.
Youtube kanalında bir çok parçasını paylaşan sevilen sanatçı Dijital platformlarda da satışı çıkardığı albümün en kısa zamnda plak formatında basılmasını bekliyoruz.

Sezen Aksu DEMO albümü plak formatında çıktığı zaman sizinle paylacağız.

Sezen Aksunun kendi kaleminden yazısı:

“Demo bir şarkının ilk çalınmış ve söylenmiş, olgunlaşmamış ham halidir. Bir tür taslak hali diyebiliriz. Bazen de başka bir şarkıcıya ve düzenleme yapacak müzisyene, rehberlik yapması için hazırlanır.

Ben bazı demoları asıllarından daha çok severim; daha iyi ya da daha kötü olduğundan değil, içinde ne endişe ne düşünce barındırdığından…

Beğenecekler mi, beğenmeyecekler mi kaygılarının başlamadığı, bizim müzik terminolojisinde “perfomans anksiyetesi” dediğimiz duygunun henüz yakamıza yapışmadığı zamanları şarkının…

Çalan için de söyleyen için de gerçek kayıt aşamasında kusursuz olma çabası gerginlik sebebidir çünkü.

Müziği seven herkesin şarkıların saf halini tatmaya hakkı var diye düşünüyorum… Bu DEMO albümüyle o anların ruhunu paylaşmak istedim.

Düş Bahçeleri konseptini bilen bilir, diğer yorumcu arkadaşlarımın seslendirdiği şarkılarımı, yeni düzenlemelerle yeniden seslendiriyorum. Söyleyenler zaten çok güzel söylemiş oluyorlar; o biraz benden de hatıra kalsın diye söylemek istediğim şarkılardan oluşan bir konsept.

DEMO onlardan ayrılıyor. Konsepti falan yok. Süsleme yok. Olduğu gibi, geldiği gibi…

Sevgilerimle, Sezen..”

Sezen Aksu Plaklarını Görün

Bir yanıt yazın