Dj Ekipmanları

Dj Olmak İsteyenler Özel Dj Ekipmanları

Dj Olmak İsteyenler Özel Dj Ekipmanları

Dj Ekipmanları Almak İsteyenler İçin Gerekenler

Dj olmak isteyenlerde bulunması gereken özelliklerin yanında bir de gerekli alt yapının oluşturulması dj olmak için gerekli olan iki basit konudur. Aslında söylemesi bu kadar basit olmasına rağmen o kadar da kolay değil, özenle yapılması gereken bir iştir. Dj olma özelliğine sahip kişilerin müziği çok sevmesi, müzik tutkusuna sahip olması, iyi bir müzik kulağına sahip olması ve bir miktar da eğitim alması gerekmektedir. Zaten saydığımız müzik aşkına sahip bir kişinin eğitim alması ve bu eğitimlerden başarılı olması o kadar da zor değildir. İnternet ortamından dahi eğitim alınabilir gerekli programlara ulaşılabilir.

Diğer yandan gerekli alt yapının kurulması oldukça önem taşıyan aslında işin zor olan kısmıdır. Çünkü bunun için DJ ekipmanlarının satın alınması ve bunun için de belli bir miktar paranın gözden çıkarılması gerekmektedir. Peki nedir bu ekipmanlar? Sorusunun cevabını sizlere vermemiz durumunda işiniz oldukça kolaylaşacaktır. İlk olarak dj olmak isteyen kişinin ana dj ekipmanlarından olan mixer ve turntable’a sahip olmaları gerekmektedir. Bu ekipmanlardan biri mixlerin hazırlanmasına yardım ederken diğeri müzikler arasında yumuşak geçişlerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Diğer alt yapı için gerekli dj ekipmanları Native Instruments,Rane Serato, CD player, DJ kontroller şeklinde kategorilendirilebilmektedir. Bu DJ ekipmanlarının en kalitelilerini Gold Plak mağazamızdan uygun fiyatlar ve avantajlarla satın alabilirsiniz.

Dj Ekipmanları Mixer ve Turntable?

Gerek hobi amaçlı, gerek profesyonel anlamda bazen de ilgi toplamak için dj olmak istenmektedir. Dj olmayı isteme amacınız her ne olursa olsun iyi bir dj olabilmek için iyi bir eğitim almanız, kullanacağınız alet ve ekipmanı doğru bir şekilde seçmeniz ve bu ekipmana tam bir hâkimiyet sağlamanız gerekmektedir. Bu nedenle de dj ekipmanlarının özenle seçilmesi gerekmektedir. Dj olmak için çalışmaların yapılacağı ve sizi profesyonel DJ’liğe taşıyacak hatta profesyonel hayatınızda da mutlaka yanınızda bulunacak ana dj ekipmanları profesyonel mixer, turntable, kaliteli bir kulaklık, ses sitemi ve plaklardır. Yeni başlayacaklar için mixer ve turntable’ı açıklamaya çalışalım.

Mixer: Mixer olarak adlandırılan dj ekipmanının birçok ses girişi bulunmakta ve gelen tüm seslerin derlenip düzenlenip tek bir çıkıştan verilmesini sağlamaktadır. Bu yolla mixer aslında mix parçalar yapmak için kullanılan bir alettir.

Turntable: Bu ekipman farklı tondaki müzikler arasında daha yumuşak bir geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Bunu ise iki ton arasındaki beat matching yani vuruş sayısını eşitleyerek yapmaktadır.

Saydığımız bu iki DJ ekipmanı dışında kulaklık, CD’ler gibi birkaç kalem daha ekipman gerekli olmasına rağmen ana DJ ekipmanları mixer ve turntable olarak söylenebilir. Özellikle bu ekipmanların kaliteli olanlarından alınması DJ’liğin başarısı açısından önem taşımaktadır. Tüm ekipmanı aldıktan sonra güzel remix ve mixler hazırlayabilirsiniz.

Plak konusunda da kalite önemli bir rol oynamaktadır. Plak’ın plastik kalitesinden tutun ambalajına kadar her şeyine dikkat edilmesi gerekir. Türkiye’de scratch plaklarının bulunduğu tek mağaza biziz. Scratch Dj leri için özel plakları temin ediyoruz. Plak sesi ve görüntüsü itibarı ile her zaman insanların büyük ilgisini çekmektedir. En popüler plakların bulunduğu veya önerebileceğimiz bir çok albümü sizlere sunuyoruz.

Bir yanıt yazın