Bilgi

Yeni MacBook İle Neden DJ’lik Yapmazsınız?

Yeni MacBook İle Neden DJ’lik Yapmazsınız?

Apple yeni MacBook serisini duyurdu, inanılmaz ince, üç farklı metalik renkte ve sadece tekli bir USB-C portuna sahip, veri ve şarj için çift kanal desteği sunan bir seri. Burada DJ’lerin MacBook Pro yükseltmeleri için neden bir Mac ile yetinmeleri ve notebook’ların gösterişli çizgisinden kaçınmaları gerektiğinin birkaç sebebi belirtiliyor:

Şarj Dahil – Her Şey İçin Tek Port

Tek port (giriş) dünyasına hoş geldiniz. Apple, bilgisayardaki tüm giriş çıkışları tek bir USB-C portunda birleştirdi, tüm teknoloji blogları önümüzdeki birkaç yıl içinde bu USB neslinin her yerde olacağını iddia ediyor. Bu port, laptop gücünü de içeriyor ve 80 dolarlık bir program kilidine ihtiyaç duymuyor. Ayrıca A tipi USB portu, USB DJ aygıtlarınızda ve flash bellek aygıtlarınızda hiçbir bir adaptör bağlanmayı da gerektirmiyor.

Eksik Olan Portlar DJ’ler İçin Tehlikeli

Burada, tekli USB-C portunu birden fazla kullanılabilir alt bölümlere bağlama ayracına sahip, 79 dolarlık bir adaptör teçhizatı sunulmakta. Bu alt bölümler güç için USB-C, harici ekranlar için HDMI, USB 3.0 portu olabilir. Tipik dijital bir DJ için bu, ses kartları ve denetleyicileri takmadan önce en az bir katman daha demektir. Laptop ve makinede teçhizat karışıklığı ve bir tarafa bağlı yuvalar için ve özellikle DJ kabini için çok da çekici bir durum değil. Ayrıca gereksiz olan hiçbir şey yok. Bu tarz kalabalıktan arınmış sistemler DJ için başarıyı kolaylaştırır. Sadece tek bir USB 3.0 portuyla yetinmek imkansızdır. Teçhizat profesyonel bir çözüm değildir ve performans için tehlike yaratır.

Depolama Kısıtlamaları

Yeni Apple Macbook sınırlı dahili flash depolamaya sahiptir – ve muhtemelen giriş kapısı dışındaki USB-C sürücüleri olmayacaktır. Aynı adaptör konumuna geçen hiçbir dış sürücünün olmadığını varsayabiliriz. Varsayılan MacBook sadece 512 GB’a yükseltilebilen 256 GB depolama alnı ile gelecektir. Bilgisayar flash tabanlı olacak böylece daha hızlı bir sistem DJ kütüphanesi için var olacaktır.

 

Beklenmedik Bir Olay Thunderbolt Yok Oldu

Apple bilgisayarlarında son dönemlerde gördüğümüz beklenmedik olay girişi nispeten daha yakın görünüyor, müzik endüstrisindeki donanım üreticileri üretim araçlarındaki teknolojiyle işbirliğine başladı. Bu beklenmedik olay, bir sonraki Firewall teknolojisi için bir endüstriyel şans olabilir.

Apple, HDMI ve USB 3.0 yerine bunu tercih edebilir.

Bunların Dışında

Buradaki temel sonuç, şaşırtıcı pil ömrü ve yeni Apple makinelerdeki büyük tasarımıdır. DJ kullanımı için de çok uygundur. Profesyonel bir çizgiden en iyi çözümleri sağlar. Dj, üreticiler ve kullanıcılar için diğer Macbook’lar daha fazla kullanışlı olanaklar sağlar.

Bir yanıt yazın